07 lip

Archiwum

CZERWIEC 2017

15 czerwca – Parubice, Czechy, Koncert Barocco sempre giovane, Zámek Pardubice – Východočeské muzeum

MAJ 2017

11 maja – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki – koncert kameralny

25-28 maja – Ede, Holandia, International Chamber Music Festival Ede

KWIECIEŃ 2017

28 kwietnia – koncert z Litewską Orkiestrą Narodową pod batutą Juozasa Domarkasa w Filharmonii w Kownie

29 kwietnia – koncert z Litewską Orkiestrą Narodową pod batutą Juozasa Domarkasa w Litewskiej Filharmonii Narodowej

MARZEC 2017

2 marca – koncert z Stuttgarter Philharmoniker pod batutą Daniela Raiskina w Stuttgarcie

3 marca – koncert z Stuttgarter Philharmoniker pod batutą Daniela Raiskina w Kempten

24 marca – koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Krakowskiej pod batutą Douglasa Bostocka w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego

25 marca – koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Krakowskiej pod batutą Douglasa Bostocka w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego

LUTY 2017 

22-25 Hemsing Festival, Norwegia

STYCZEŃ 2017 

29 stycznia – 4 lutego – Winter Music Academy 2017 w Lusławicach – prowadzenie kursu mistrzowskiego

GRUDZIEŃ 2016 

2 grudnia – koncert z Michałem Dworzyńskim i Filharmonikami Opolskimi
Program: Mieczysław Karłowicz: Koncert skrzypcowy A-dur op. 8

14 grudnia – koncert z Agnieszką Duczmal na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina

30 grudnia – koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej pod batutą Bartosza Żurakowskiego w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu

LISTOPAD 2016

4 listopada – koncert w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu z Myślenicką Orkiestrą Kameralną Concertino i Michaelem Maciaszczykiem

Program: Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza

5 listopada – koncert w Musikverein w Wiedniu z Myślenicką Orkiestrą Kameralną Concertino i Michaelem Maciaszczykiem

Program: Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza

11 listopada – koncert w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – promocja płyty „Sequenza”

15 listopada – koncert w Muzeum Puszkina w Moskwie

16 listopada – koncert na Zamku Królewskim w Warszawie

18 listopada – koncert w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – promocja płyty „Sequenza”

23 listopada – koncert z Orkiestrą Kameralną AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia w Tychach

25 listopada – koncert w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – promocja płyty „Sequenza”

27 listopada – koncert w Oświęcimiu

PAŹDZIERNIK 2016

18 października – koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Recital solowy, promujący album „Sequenza”

24 października – koncert w Muzeum Kremla w Moskwie

Janusz Wawrowski

Szymanowski Quartet

WRZESIEŃ 2016

30 września – Warszawa, Centrum Nauki Kopernik – konferencja prasowa promująca płytę „Sequenza”

SIERPIEŃ 2016

 27 sierpnia, Kąśna Dolna – koncert na XI Festiwalu Muzyki Kameralnej „Bravo Maestro”

29 sierpnia – Chopin i jego Europa – Nadzwyczajny koncert kameralny

LIPIEC 2016

3-10 lipca, Zamek w Szczecinie – recital i Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne

15-27 lipca, Zamek w Łańcucie – recital i kursy mistrzowskie

30 lipca – 39 Dni Muzyki Karola Szymanowskiego – koncert w Zakopanem

CZERWIEC 2016

24 czerwca – Reedycja płyty „PAGANINI Kaprysy”

24 i 26 czerwca – Koncerty na Festiwalu www.casadeimezzo.com

Koncert kameralny we Wrocławiu

MAJ 2016

8 maja- Festival International de Musique de Chambre en Charente – Chalais, Francja: Johannes Brahms – Kwintet F-dur op. 34, Ernest Chausson – Chanson perpétuelle op. 37,  Darius Milhaud – „La création du monde” Darius Milhaud. Nathalie Shaw, Janusz Wawrowski (skrzypce), Julian Shaw (altówka), Jacob Shaw (wiolonczela), José Gallardo (fortepian), Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran)

13 maja – XXX Warszawskie Spotkania Muzyczneprapremiera koncertu Jerzego Kornowicza

KWIECIEŃ 2016

1 kwietnia – Zielona Góra – Koncert skrzypcowy A-dur Mieczysława Karłowicza. Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent – Piotr Sułkowski

13 kwietnia - Gdański Festiwal Muzyczny – Koncert skrzypcowy Jeana Sibeliusa. Sala koncertowa Filharmonii Bałtyckiej, Bałtycka Filharmonia Młodych pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej

MARZEC 2016

6 marca, godz. 17:00, Zamek w Lublinie – recital z Grzegorzem Skrobińskim: Debussy, Sarasate, Wieniawski, Paderewski

11 marca – Radom – Koncert podwójny d-moll Mendelssohna z Bartłomiejem Kominkiem (fortepian) i Radomską Orkiestrą Kameralną (koncerty edukacyjne)

12 marca – Radom – Koncert podwójny d-moll Mendelssohna z Bartłomiejem Kominkiem (fortepian) i Radomską Orkiestrą Kameralną

14 marca – Katowice – „Dzień skrzypiec” –  wykład i recital solowy w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Katowicach

LUTY 2016

22-28.02.2016 – Mistrzowski Kurs Skrzypcowy w Lusławicach

STYCZEŃ 2016

15 stycznia –  Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie: Mozart romantyczny – Kwintet klarnetowy A-dur KV 581, Symfonia g-moll KV 550 w opracowaniu Hummla na flet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian

24.01.2016 – Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego – koncert kameralny

29 stycznia – Filharmonia Podkarpacka – Paul Hoffert - Concerto for contemporary violin

GRUDZIEŃ 2015

4 grudnia – Filharmonia Łódzka – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 Jeana Sibeliusa wraz z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej pod batutą Wojciecha Rodka

9 grudnia – Akademia Muzyczna w Łodzi – Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika. Koncert inauguracyjny I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz

31 grudnia – Koblenz, Niemcy – Koncert sylwestrowy

LISTOPAD 2015

10. – 26. listopada –  tournée w Australii jako Muzyk Rezydent szkoły Kambala

CULTUREPL-poziom01 [Converted]

15. Listopada, Sydney – Recital solo w Sali Lustrzanej przy Klubie Polskim w Ashfield, 15:30 – Paganini, Wieniawski, Bacewicz, Ysaÿe

16. Listopada, Adelaide – Mini recital solo i kurs mistrzowski w Brighton High School, 11:00 – Paganini, Wieniawski, Bacewicz

19. Listopada, Sydney – Koncert z okazji Święta Niepodległości w Konsulacie Generalnym RP wraz z australijską pianistką, Jennifer Kim, godz. 19:00. W programie światowa premiera utworu „Burn” Marka Grandisona (Australia), napisanego specjalnie dla Janusza Wawrowskiego. W programie – Paganini, Bacewicz, Chopin, Grandison, Beethoven, Szymanowski, Wieniawski

20. Listopada, Sydney – Początek rezydencji w Kambala. Kurs mistrzowski

21. Listopada, Wollongong – Koncert z okiestrą Steel City Strings w Wollongong Art Gallery, godz. 19:00 – Bach and Bacewicz

22. Listopada, Wollongong – Recital solo i kurs mistrzowski w Konserwatorium w Wollongong, godz. 14:00 – Paganini, Wieniawski, Bacewicz, Ysaÿe

23. Listopada, Sydney – Koncert z Kambala Chamber Orchestra w Kambala Performance Theatre, godz. 19:00  – Vivaldi

24. Listopada, Sydney – Kurs mistrzowski i mini recital w Kambala, godz. 12:00 – Paganini, Bacewicz

25. Listopada, Sydney – Recital w Kambala Performance Theatre z Jennifer Kim, godz. 19:00 Paganini, Bacewicz, Chopin, Grandison, Beethoven, Szymanowski, Wieniawski

26. Listopada, Sydney – Recital w Roderick West School of music z Jennifer Kim, 19:30 – Grandison, Paganini, Bacewicz, Chopin, Beethoven, Szymanowski, Wieniawski

PAŹDZIERNIK 2015

5 pażdziernika, Sala Koncertowa UMFC w Warszawie – Mirosław Ławrynowicz in memoriam – Kaprysy Henryka Wieniawskiego

8 października, Filharmonia Krakowska – Musica Ars Amanda – Henryk Wieniawski Fantaisie brillante sur des motifs de l’opéra „Faust” de Gounod op. 20

9 października, Filharmonia Krakowska – Musica Ars Amanda – Henryk Wieniawski Fantaisie brillante sur des motifs de l’opéra „Faust” de Gounod op. 20

10 października, Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim – Johannes Brahms i Ludomir Różycki – Festiwal Muzyczne Przestrzenie 

11 października, Konin, Fara – Muzyczne Przestrzenie, koncert finałowy

WRZESIEŃ 2015

1 września, Warszawa – Oktet Maxa Brucha na inaugurację roku szkolnego „Dużej Miodowej”

17 września, Archikatedra Gnieźnieńska – koncert inauguracyjny festiwalu Muzyczne Przestrzenie

18 września, Aula UAM w Poznaniu – Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 Juliusza Zarębskiego - festiwal Muzyczne Przestrzenie

19 września, Konin – Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 Juliusza Zarębskiego – festiwal Muzyczne Przestrzenie

27 września, Sobolów – Antonio Vivaldi i Mieczysław Karłowicz. Koncert wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej

SIERPIEŃ 2015

3-7.08.2015 – sesje nagraniowe

8.08.2015 – festiwal Emanacje – koncert

9.08.2015 – festiwal Emanacje – koncert

28-30.08 –  2 koncerty podczas Mistrzowskich wieczorów w Kąśnej

LIPIEC 2015

1.07.2015 – Filharmonia Podkarpacka – Mozart, Debussy, Wieniawski

2.07.2015 – Busko-Zdrój – Panufnik

15.07.2015 – Warszawa – Moniuszko

16-27.07.2015 – Łańcut – Kursy mistrzowskie

Lipiec, 2015 – Zamek w Łańcucie – Mozart

CZERWIEC 2015

18-19.06.2015 – Warszawa – Juror konkursu regionalnego „Tylko muzyka”

MAJ 2015

18.05.2015 – Warszawa – Kurs mistrzowski

20.05.2015 -Konin – Paganini, Ysaÿe, Bacewicz

21.05.2015 – Zamek Królewski w Warszawie – Mendelssohn

31.05.2015 – Festiwal w Chalais, Francja – Mozart, Brahms

MARZEC 2015

1. – Lusławice – Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego – Paganini, Kaprysy

2. – 7. Lusławice – Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego – Kursy mistrzowskie

LUTY 2015

6. –  Zielona Góra, Koncert w Filharmonii

8. –  Zakopane, Karłowicz in memoriam 

15. –  Warszawa, Filharmonia Narodowa

23. – Janusz Wawrowski otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”

PAŹDZIERNIK 2014

17. – Jelenia Góra: Brahms, Beethoven, Szymanowski, Lutosławski, Wiłkomirski

18. – Wałbrzych: Brahms, Beethoven, Szymanowski, Lutosławski, Wiłkomirski

21. – Chorwacja – Zagrzeb: Panufnik, Josipovic

WRZESIEŃ 2014

Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie 2014″:

12. – Szamotuły – Max Bruch: Acht Stücke, J. Nowakowski: Pieśni na sopran, skrzypce i fortepian

13. – Dobrzyca –  Max Bruch: Acht Stücke, J. Nowakowski: Pieśni na sopran, skrzypce i fortepian

27. – Konin – J. Brahms: I Sekstet, A. Panufnik: Pieśń do Dziewicy Maryi

28. – Gniezno – J. Brahms: I Sekstet, A. Panufnik: Pieśń do Dziewicy Maryi

18. – Warszawa, S1: J. Sibelius: Koncert Skrzypcowy (Sinfonia Iuventus)

19. – Rzeszów:  J. Sibelius Koncert Skrzypcowy (Sinfonia Iuventus)

SIERPIEŃ 2014

1. -Kraków:  Festiwal Barbakan – Piazzolla, Panufnik, Wieniawski, Chopin

10. –  Szczawnica – II odsłona XV Letniej Filharmonii AUKSO: A. Panufnik – Koncert skrzypcowy

12. –  Rajcza k. Żywca: Recital solowy – Bach, Paganini, Ysaÿe, Opałka - http://www.fmms.pl/beskidzkie-warsztaty-muzyczne-2013.html

14. – Poznań, Festiwal Transatlantyk. Gala Finałowa – Max Richter: Vivaldi Recomposed – fragmenty. Transatlantyk Chamber Orchestra pod batutą Adama Domurata. Sala Wielka Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80-82, godz. 19:45.

18. – Gdańsk, Festiwal Mozartiana, Willa Uphagena, godz. 19:00 – Sonaty Mozarta, Janusz Wawrowski – skrzypce i Grzegorz Skrobiński – fortepian.

LIPIEC 2014

1.-13. – Łańcut, Kursy Mistrzowskie i koncert 

05. – Festiwal Muzyki Polskiej, Kraków – Panufnik, Koncert skrzypcowy  (Sinfonietta Cracovia, maestro Bassem Akiki)

17.-22. – Festiwal „Muzyka polska na Żuławach”   – 6 koncertów z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą maestro Marka Mosia.

25, 26, 27  –  XV Letnia Filharmonia AUKSO 2014, I odsłona: Beethoven, Paganini, Gliére; 

CZERWIEC 2014

27. – Zamek Królewski w Warszawie – inauguracja 14-ej edycji festiwalu „Ogrody muzyczne” – Kang, Richter (orkiestra AUKSO, maestro Marek Moś)

MAJ 2014

1.05.2014 o godzinie 19:00, w Pałacu Wojanów w Jeleniej Górze odbędzie się koncert inaugurujący festiwal “Majowe Spotkania Muzyczne”. Johannes Brahms – Sonata G -dur op. 78 na fortepian i skrzypce, Intermezzo op. 117 nr 1, Intermezzo op. 117 nr 2, Sonata f-moll op. 120 nr. 1 na klarnet (lub altówkę) i fortepian, Trio c-moll op. 101 na fortepian, skrzypce i wiolonczelę

09.05.2014 – koncert z okazji Dnia Europy i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej z udziałem Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso – Wieniawski, Paderewski.

16.05.2014 – XXVIII Warszawskie Spotkania Muzyczne, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Sala koncertowa, godz. 16.30Andrzej Panufnik Tradycja i nowoczesność – prezentacja nowego portalu internetowego www.panufnik.polmic.pl Janusz Wawrowski – skrzypce, Magdalena Bojanowicz – wiolonczela, Bartłomiej Kominek – fortepian Andrzej Panufnik Trio fortepianowe op. 1 (1934)

24. oraz 25. 2014- Francja: 2 koncerty podczas 6e Festival International de Musique de Chambre en Charente. W programie kwintety Francka i Dworzaka.  LINK: http://www.chalaismusique.com/news/en

30.05.2014 – Filharmonia Bałtycka – koncert z Orkiestrą Symofoniczną Filharmonii Bałtyckiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego. W programie:  Sarasate,  Saint-Saens, Massenet, przeboje muzyki filmowej w opracowaniu na skrzypc z orkiestrą Ogniem i mieczem, Matrix i Rosemary’s Baby LINK: http://www.filharmonia.gda.pl/index.php/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2014/05/30/359/-/francuskie-kompozycje-i-przeboje-muzyki-filmowej-proms-w-gdansku

KWIECIEŃ 2014

4. – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Koncert Katedry Kompozycji – muzyka współczesna (Przybylski, Chang, i inni) LINK: http://www.chopin.edu.pl/pl/?m=20140414&cat=5

LISTOPAD 2013

5. – Kraków, Akademia Muzyczna A. Panufnik – Koncert skrzypcowy Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie

6. – Łódź, Teatr Muzyczny Spektakl – Pan Lutosławski

8. – Rzeszów, Teatr im. Wandy Siemaszkowej Spektakl – Pan Lutosławski

10. – Nowy Sącz, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” Spektakl – Pan Lutosławski

15. – Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka K. Lipiński – IV Koncert skrzypcowy A-dur op. 32 M. Karłowicz – Serenada, Impromptu Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jakuba Chrenowicza

24. – Warszawa, UMFCJ. Brahms – III Kwar­tet for­te­pia­nowy c-moll op. 60 Janusz Wawrowski, Ryszard Groblewski, Andrzej Bauer, Piotr Kopczyński

PAŹDZIERNIK 2013

11. – Filharmonia Gorzowska, godz. 19.00 A. Panufnik – Koncert skrzypcowy L.van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op.93 Tomasz Jakub Opałka – Quadra  Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Zygmunta Rycherta

WRZESIEŃ 2013

7. – Konin, Koncert inaugurujący III Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie” Rezső Kókai – Quartetino Dariusz Przybylski – Eine Kleine Morgenmusik Ernest Chausson – Chanson Perpétuelle op. 37 Franz Schubert – Kwintet fortepianowy Pstrąg op. 114

8. – Gniezno, Rezső Kókai – Quartetino Dariusz Przybylski – Eine Kleine Morgenmusik Ernest Chausson – Chanson Perpétuelle op. 37 Franz Schubert – Kwintet fortepianowy Pstrąg op. 114

11. – Konin, Pan Lutosławski – spektakl

12. – Gniezno, Pan Lutosławski – spektakl

15. – Zakopane, Festiwal „Muzyka na szczytach”, Sonata Kreuzerowska – spektakl: L. van Beethoven – Sonata A-dur op. 47 „Kreutzerowska” L. Janáček – I kwartet smyczkowy D. Szostakowicz – „Sonata Kreutzerowska”, z cyklu „Satyry” op. 109

16. – Zakopane, Pan Lutosławski – spektakl

18. – Zakopane, festiwal „Muzyka na szczytach” – W. Lutosławski – Grave W. Lutosławski – Subito K. Penderecki – Sekstet J. Brahms – Kwintet fortepianowy f-moll, op.34

22. – Pałac w Lubostroniu, Zygmunt Noskowski – Kwintet fortepianowy d-moll, op.8 Witold Maliszewski – Kwartet smyczkowy Es-dur, op.15, Nr 3 Witold Lutosławski – piosenek dziecinnych do słów Juliana Tuwima, na głos i kwartet smyczkowy

SIERPIEŃ 2013

2. –  Kraków, VI Festiwal Muzyczny Barbakan, Antonio Vivaldi – Cztery pory roku

26. sierpnia – 1. Września, Kraków, XV Letnia Akademia Muzyczna – kursy mistrzowskie

LIPIEC 2013

20. Warszawa, Łazienki Królewskie – 13-ty Festiwal Muzyczne Ogrody,  godz. 17:30. Duet Janusz Wawrowski i José Gallardo Karol Szymanowski – Z „Mitów op. 30”: Źródło Aretuzy Maurice Ravel – Sonata na skrzypce i fortepian G-dur nr 2 Eugène Ysaÿe – Sonata op. 27 nr 5 Witold Lutosławski – Subito na skrzypce i fortepian Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur, Op.4

23. Łańcut – K. Szymanowski – Źródło Aretuzy z Mitów Op.30 Maurice Ravel – Sonata na skrzypce i fortepian G-dur nr 2 Mieczysław Weinberg – Rapsodia mołdawska na skrzypce i fortepian, Op.47 nr 3 Witold Lutosławski – Subito na skrzypce i fortepian

24. Warszawa, UMFC, XIV Mię­dzy­na­ro­dowy Festi­wal i Kurs Muzyczny „Od Cho­pina do Górec­kiego – Źró­dła i inspi­ra­cje”,  godz. 18:00. Janusz Wawrowski, José Gallardo, Klaudiusz Baran i Michał Nagy: Maurice Ravel –  Sonata na skrzypce i fortepian>G-dur nr 2 Mie­czy­sław We­in­berg –  Rap­so­dia moł­dawska na skrzyp­ce i for­te­pian Op. 47 nr 3 Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur, Op.4

ŁAŃCUT – KURS MISTRZOWSKI

RZESZÓW – FILHARMONIA PODKARPACKA K. Lipiński – IV Koncert skrzypcowy A-dur op. 32 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, dyrygent – Wojciech Rodek

CZERWIEC 2013

WARSZAWA – Repertuar z płyty „Aurora”

KONIN: W. A. Mozart – Sonata e-moll na skrzypce i fortepian, K. 304 G. Bacewicz – Kaprys Polski I. J. Paderewski – Melodie N. Paganini – Kaprys nr 24 H. Wieniawski – Polonez A-dur

MAJ 2013

WARSZAWA – UMFC: A. Dvořak Bagatelles Op. 47 P. Sarasate Zapateado Op. 23 nr 2

Opole – Filharmonia Opolska: E. Lalo Symfonia hiszpańska d-moll op. 21, Filharmonicy Opolscy, dyr. Paweł Przytocki

Poznań – Konferencja prasowa i mini recital – repertuar z płyty oraz Polonez D-dur op. 4 Henryka Wieniawskiego

Warszawa – repertuar z płyty „Aurora”

KWIECIEŃ 2013

EMI Classics wydaje pierwszą zakontraktowanych płyt Janusza Wawrowskiego – „AURORA”

KATOWICE, 5. FESTIWAL PRAWYKONAŃ POLSKA MUZYKA NAJNOWSZA, POLSKIE RADIO – SALA KONCERTOWA IM. GRZEGORZA FITELBERGA Tomasz Jakub Opałka – L. A. Concerto na skrzypce i orkiestrę symfoniczną NOSPR – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Michał Klauza

Janusz Wawrowski uzyskuje stopień Doktora na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie

KATOWICE , KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ „AURORA” L. van Beethoven – IV Sonata skrzypcowa W. Lutosławski – Subito K. Szymanowski – Mity Op. 30 – „Źródło Aretuzy” i „Narcyz” M. Ravel – Sonata na skrzypce i fortepian G-dur nr 2

KONIN, KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ „AURORA” L. van Beethoven – IV Sonata skrzypcowa a-moll K. Szymanowski: Mity Op. 30 – „Narcyz” M. Ravel – Sonata na skrzypce i fortepian G-dur nr 2 H. Wieniawski – Polonez D-dur Op. 4

MARZEC 2013

ZAMOŚĆ, SALA KONCERTOWA ORKIESTRY SYMFONICZNEJ W ZAMOŚCIU: H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll Op. 22, Polonez koncertowy D-dur Op. 4; Orkiestra Symfoniczna w Zamościu pod dyrekcją Sylwii Anny Janiak

LUTY 2013

WARSZAWA, ZAMEK KRÓLEWSKI, SALA BALOWA W. Lutosławski – Preludia i Fuga na 13 instrumentów solo Zespół Kameralny Kursów w Radziejowicach pod dyrekcją Andrzeja Bauera

PAŁAC W RADZIEJOWICACH W. Lutosławski – Preludia i Fuga na 13 instrumentów solo Zespół Kameralny Kursów w Radziejowicach pod dyrekcją Andrzeja Bauera

WARSZAWA, UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA, SALA KONCERTOWA: J. S. Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę smyczkową BWV 1043; Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego

GRUDZIEŃ 2012

KONIN: E. Ysaye – V Sonata na skrzypce solo K. Szymanowski – Mity Op. 30 W. Lutosławski – Subito M. Ravel – Sonata na skrzypce i fortepian

LISTOPAD 2012

OLSZTYN, FILHARMONIA WARMIŃSKO-MAZURSKA: K. Lipiński – IV Koncert skrzypcowy A-dur Op. 32 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Dainiusa Pavilionisa

PAŹDZIERNIK 2012

CZECHY, HRADEC KRALOVE, FILHARMONIA W HRADEC KRALOVE M. Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur Op.7 Orkiestra Symfoniczna w Hradec Kralove pod dyrekcją Jana Jakuba Bokuna

WRZESIEŃ 2012

KIELCE, FILHARMONIA ŚWIĘTOKRZYSKA: J. Brahms – Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę Op. 102 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali

KONIN: A. Vivaldi – Cztery pory roku Op. 8 A. Piazzolla – Cztery pory roku Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Anny Mróz

WARSZAWA, SALA KONCERTOWA PWM K. Szymanowski – Mity L. Różycki – Dwie Melodie E. Morawski – Trio A-dur na skrzypce, wiolonczelę i fortepian G. Fitelberg – Trio fortepianowe f-moll Op. 10

GNIEZNO, KOŚCIÓŁ GARNIZONOWY E. Morawski – Trio A-dur na skrzypce, wiolonczelę i fortepian P. Schoenfield – Trio na klarnet, skrzypce i fortepian A. Piazzolla – Cztery pory roku (wersja na trio fortepianowe)

BAZYLIKA W TRZEMESZNIE J. M. Leclair – Sonata E-dur na dwoje skrzypiec Op. 3 nr 5 S. Prokofiew – Sonata C-dur na dwoje skrzypiec, op. 56 H. Wieniawski – Etiudy-Kaprysy na dwoje skrzypiec Op. 18, nr 1 i 3 G. Holst – Cztery pieśni na głos i skrzypce, Op. 35

KRAKÓW, KLASZTOR OO. FRANCISZKANÓW J. Brahms – I trio fortepianowe H-dur Op. 8, E. Morawski – Trio A-dur na skrzypce, wiolonczelę i fortepian, D. Szostakowicz – II trio fortepianowe e-moll Op. 67

SIERPIEŃ 2012

KĄŚNA DOLNA, KOMPLEKS DWORSKO-PARKOWY I. J. PADEREWSKIEGO /TRZY KONCERTY/ W. A. Mozart – Divertimento D-dur KV 136 W.A. Mozart – Adagio i Rondo c-moll KV 617 G. Mahler – Kwartet fortepianowy

LEGIONOWO: J. S. Bach – Sarabande i Double, Tempo di Borea i Double z I Partity h-moll BWV 1002 N. Paganini – Kaprysy nr 9, 13 i 24 z Op. 1 E. Ysayë – Sonata nr 5 op. 27 G. Bacewicz – Kaprys polski

KRAKÓW, BARBAKAN A. Piazzolla – Cztery pory roku (opracowanie na trio fortepianowe)

LIPIEC 2012

KOŁOBRZEG: P. Czajkowski – Koncert D-dur Op. 35

SZCZECIN: P. Czajkowski – Koncert D-dur Op. 35

NIEMCY, SCHWEDT: P. Czajkowski – Koncert D-dur Op. 35; Orkiestra Symfoniczna Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego

RZESZÓW, FILHARMONIA RZESZOWSKA: B. Saint-Saëns – Introdukcja i Rondo Capriccioso; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rzeszowskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka

ŁAŃCUT – prowadzenie Kursów Mistrzowskich

MAJ 2012

KRAKÓW, FLORIANKA A. Piazzolla – Cztery pory roku (opracowanie na trio fortepianowe)

JAWORKI, MUZYCZNA OWCZARNIA A. Piazzolla – Cztery pory roku (opracowanie na trio fortepianowe)

WARSZAWA, ZAMEK KRÓLEWSKI, SALA KONCERTOWA A. Piazzolla – Cztery pory roku (opracowanie na trio fortepianowe) T. Opałka – Fil d’araignée na skrzypce solo (prapremiera), P. Łukaszewski – Trio fortepianowe

KWIECIEŃ 2012

LUBLIN, STUDIO POLSKIEGO RADIA I. Strawiński – „Suita włoska” z baletu Pulcinella (arr. M. Zdunik) H. M. Górecki – I Kwartet smyczkowy „Już się zmierzcha” D. Szostakowicz – V Kwartet smyczkowy B-dur Op. 92

MARZEC 2012

ŁÓDŹ, FILHARMONIA ŁÓDZKA: E. Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op.21 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego

CZECHY, OŁOMUNIEC, FILHARMONIA MORAWSKA W OŁOMUŃCU: M. Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur Op.7 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Morawskiej pod dyrekcją Jana Jakuba Bokuna

STYCZEŃ 2012

WARSZAWA, GALERIA FRETA M. Błażewicz, T. Opałka, L. Różycki

LISTOPAD 2011

KRAKÓW, AKADEMIA MUZYCZNA, SALA KAMERALNA Z. Stojowski – I Sonata skrzypcowa G-dur Op. 13 K. Szymanowski – „Narcyz” z Mitów Op. 30 I.J. Paderewski – Sonata skrzypcowa a-moll Op. 16

PAŹDZIERNIK 2011

NIEMCY, BERLIN, SALA KAMERALNA FILHARMONII BERLIŃSKIEJ N. Paganini/M. Zdunik – wybór z 24. Kaprysów na skrzypce i wiolonczelę

ROSJA, MOSKWA, KONSERWATORIUM IM. PIOTRA CZAJKOWSKIEGO, SALA KONCERTOWA IM. SERGIUSZA RACHMANINOWA W. Maliszewski – Kwintet smyczkowy d-moll I. Strawiński – Suita baletowa „Pulcinella” (opracowanie na kwartet smyczkowy – Marcin Zdunik), J. Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll Op. 34

ROSJA, MOSKWA, SALA KONCERTOWA CENTRALNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ PRZY MOSKIEWSKIM KONSERWATORIUM N. Paganini/M. Zdunik – wybór z 24. Kaprysów na skrzypce i wiolonczelę

WRZESIEŃ 2011

GNIEZNO, KATEDRA GNIEŹNIEŃSKA, I FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ „MUZYCZNE PRZESTRZENIE” : J. S. Bach – Koncert c-moll na skrzypce, obój i orkiestrę BWV 1060 H. M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu J. S. Bach – Arie koncertujące z Pasji, Kantat i Oratoriów; Orkiestra Młodzieżowa Muzycznych Przestrzeni

WARSZAWA, ZAMEK KRÓLEWSKI, SALA BALOWA Ivo Josipović – Żalobni pijev (Pieśń żałobna)

GNIEZNO, KOŚCIÓŁ GARNIZONOWY J. Brahms – Kwintet fortepianowy f-moll Op. 34 W. Maliszewski – Kwintet smyczkowy d-moll Op. 3

PAŁAC W DOBRZYCY: Z. Noskowski – II Kwartet smyczkowy E-dur Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka, Marcin Zdunik

ZAMEK W GOŁUCHOWIE Z. Noskowski – III Kwartet smyczkowy e-moll I. Strawiński – Suita baletowa „Pulcinella” (opracowanie na kwartet smyczkowy – Marcin Zdunik)

KONIN, FARA KONIŃSKA Z. Noskowski – I Kwartet smyczkowy d-moll Op. 9

PAŁAC W ROGALINIE Z. Noskowski – Sonata na skrzypce i fortepian a-moll Z. Noskowski – Kwartet fortepianowy d-moll Op. 8 J. Nowakowski – Duo A-dur

SIERPIEŃ 2011

POZNAŃ, AULA ARTIS – Festiwal Transatlantyk N. Paganini/M. Zdunik – wybór z 24 Kaprysów na skrzypce i wiolonczelę

WARSZAWA, STUDIO KONCERTOWE POLSKIEGO RADIA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO – CHOPIN i jego Europa A. Panufnik – Song to the Virgin Mary Z. Noskowski – Kwartet fortepianowy d-moll Op. 8 J. Krogulski – Oktet fortepianowy d-moll Op. 6 K. Penderecki – Sekstet na klarnet, waltornię, trio smyczkowe i fortepian

LIPIEC 2011

KRAKÓW, AULA COLLEGIUM NOVUM UJ – Festiwal Muzyki Polskiej: Z. Noskowski – Sonata a-moll S. Laks – Suita polska F. Brzeziński – Sonata D-dur Op.6 J. Nowakowski – Duo A-dur

ŁAŃCUT – prowadzenie Kursów Mistrzowskich

CZERWIEC 2011

WARSZAWA, CENTRUM EUROPEJSKIE NATOLIN: N. K. Akses – Poem H. Wieniawski – Polonez Op. 6 N. Paganini – Kaprys Op. 1 nr 24 G. Bacewicz – Kaprys polski H. Wieniawski – Scherzo-Tarentelle Op. 16

MAJ 2011

TORUŃ: A. Vivaldi – Cztery pory roku, A. Piazzolla – Quattro Stagioni; Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego

MARZEC 2011

KRAKÓW, AULA COLLEGIUM NOVUM UJ: J. Brahms – I Sekstet B-dur Op. 18 A. Schönberg – Verklärte Nacht Op. 4

GDAŃSK, FILHARMONIA BAŁTYCKA J. Brahms – I Sekstet B-dur Op. 18 A. Schönberg – Verklärte Nacht Op. 4

LUTY 2011

WARSZAWA, UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA, SALA KONCERTOWA: A. Dvořak – Sonatina G-dur Op. 100 na skrzypce i fortepian R.Schumann – Kwintet fortepianowy Es-dur Op. 44 F. Schubert – Kwintet smyczkowy C-dur Op. 163

STYCZEŃ 2011

ŁOMŻA, FILHARMONIA: L. van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją Miłosza Zarzyckiego